Trend na personalizację przestrzeni stale rośnie i nie omija łazienek. Coraz lepiej rozumiemy, że to meble mają być dostosowane do nas, a nie na odwrót. Dlatego w tak wielu polskich łazienkach spotkać można meble modułowe. Na czym polega ich fenomen?
Meble na miarę – czy tylko na wymiar?
Łazienka, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, to jedno z najbardziej wymagających wnętrz pod kątem aranżacji. W żadnym innym pomieszczeniu sprytne wykorzystanie powierzchni nie liczy się tak bardzo, jak w łazience, która to musi pomieścić domowe akcesoria, z sanitariatami i często pralką w bardzo ograniczonej przestrzeni. Meble łazienkowe powinny więc być naprawdę pojemne, ale wybór gotowych zestawów meblowych to często kompromis pomiędzy ładnym wyglądem a funkcjonalnością. Ponadto, wybierając meble w zestawie, nie jesteśmy pewni czy optymalnie wypełnią przestrzeń. Nieraz rezygnujemy z dodatkowej szafki czy słupka ze względu na to, że nie mieszczą się do niewielkiej łazienki, a tym samym – zostajemy z niezagospodarowaną powierzchnią, z którą nie wiemy co zrobić. Wyjściem z tej sytuacji wydaje się być zabudowa na wymiar, ale o sprawdzonych stolarzy wcale nie jest łatwo. Kolejki do najlepszych fachowców często sięgają miesięcy, ponadto sam proces produkcji mebli pod indywidualne zamówienie jest skomplikowany i przez to droższy. Jeśli więc nie chcemy czekać miesiącami na zabudowę, która pochłonie majątek, najlepszą alternatywą będą meble modułowe – łatwo dostępne i dające niemal takie same możliwości aranżacyjne, jak w przypadku mebli na wymiar.
Modułowość – odpowiedź na współczesne wymagania
Modułowość – brzmi intrygująco, ale co się za nią kryje? Meble modułowe to po prostu meble, które można dowolnie ze sobą zestawiać i łączyć. Coraz częściej spotykamy je w polskich łazienkach, bo idealnie wpisują się w potrzeby użytkowników i znane nam warunki mieszkaniowe – Meble modułowe NAS zyskują popularność ze względu na szerokie możliwości wyboru dostępnych elementów – szafek, blatów i kubików, które można uzupełnić dedykowanymi umywalkami lub lustrami. Każdy mebel występuje w kilku wymiarach i wariantach, w uniwersalnej kolorystyce – opowiada ekspert marki NAS. Możemy zdecydować się na płytkie szafki, jeśli potrzebujemy zabudować wnękę nad toaletą, albo głębokie, jeśli zależy nam na zabudowie, która ukryje pralkę. Meble modułowe znajdą świetne zastosowanie niemal wszędzie – w małej łazience w bloku lub w przestronnym pokoju kąpielowym, jeśli takim dysponujemy. Posłużą do zabudowania pawlacza, wnęki w korytarzu czy domowej pralni. – Nasi klienci docenili modułowość. Stilla, Metro System, Torino i Multi to teraz najchętniej wybierane kolekcje, i jak się okazuje, nie tylko do łazienek, ale również do innych pomieszczeń, w których tworzą pojemne szafy. Cieszymy się, że znajdują tak szerokie zastosowanie. Wielofunkcyjność mebli była dla nas punktem wyjścia i udało nam się ją osiągnąć – dodaje ekspert.
Meble modułowe marki NAS, oprócz oczywistych zalet płynących z modułowości, łączą w sobie najnowsze trendy wnętrzarskie. Szeroki wachlarz brył, możliwość decydowania o wyborze odcieni, dekorów, czy nawet koloru uchwytów sprawia, że z łatwością dopasujemy meble do innych elementów aranżacji. Tworząc autorskie zabudowy mamy pewność, że nasze wnętrza będą nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne.
Meble modułowe NAS znajdziemy w największych marketach budowlanych w całej Polsce.