O meblach, które wpisują się w projekt: ŚWIAT BEZ BARIER

”Największym problemem w świecie jest nieświadomość. Wiele osób nie wie, że inwestując m. in. w meble i zmieniając przestrzeń w domu pod osobę z niepełnosprawnością, daje jej samodzielność, zabierają tę niepełnosprawność rodzinie, która jest z boku…”

5-tego maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji postanowiliśmy pochylić się nad tematem, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni społecznej.

Projektowanie mebli dla osób z niepełnosprawnościami

Projektowanie mebli dla osób z dysfunkcjami, to wątek, który choć dotyczy mniejszości, to jednak coraz głośniej wybrzmiewa w społeczeństwie, które starzeje się i częściej spogląda w stronę osób z niepełnosprawnościami. Podążając za przepisami dostosowujemy wysokości i zmieniamy standardowe wymiary, często zapominając jak wielką wartość ma rozmowa z osobą, dla której projektujemy mebel.

W poszukiwaniu odpowiedzi

– Jakie meble stają się wrogiem, gdy nagle pojawia się niepełnosprawność? Jak powinna wyglądać przestrzeń stworzona dla osób z niepełnosprawnościami? Czy można funkcjonować w domu, który nie został przystosowany do indywidualnych potrzeb?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi z Krzysztofem Sternem założycielem Stowarzyszenia Jedna Chwila, dwukrotnie wyróżnionym w plebiscycie Człowiek bez barier, który w swojej pracy walczy o zmianę wizerunku osób niepełnosprawnych, łamie stereotypy oraz buduje świadomość społeczną, wskazując obszary wymagające poprawy.

„Z miłości do mebli”

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu: Z miłości do mebli. Mamy nadzieją, że stanie się on inspiracją, by tworzyć meble, które wpiszą się w najpiękniejszy projekt: ŚWIAT BEZ BARIER.

 

O Hettich

Firma Hettich, założona w 1888 roku, jest jednym z największych producentów okuć meblowych na świecie. Od 135 lat pozostajemy firmą rodzinną i dostarczamy produkty, które są zalążkiem nowych trendów w meblarstwie. Badamy trendy i wdrażamy rozwiązania, które w najlepszy z możliwych sposobów na nie odpowiadają. W prawie 80 krajach wraz z 8000 współpracownikami wspólnie dążymy do jednego celu: rozwoju inteligentnej techniki do mebli. Bo technika do mebli to nasza pasja. Fascynujemy i inspirujemy nią ludzi na całym świecie.